Borykasz się z uporczywymi zaskórniakami na nosie, brodzie, czole lub innych miejscach twarzy? Rozwiązaniem może być domowy peeling, który pomoże Ci skutecznie oczyścić twarz. Poznaj 5 domowych peelingów na zaskórniki.
Czy warto stosować domowe peelingi na zaskórniki?
Używanie domowego peelingu na zaskórniki może być niezwykle korzystne dla utrzymania czystej skóry! Są proste w wykonaniu, niedrogie i mogą pomóc usunąć nadmiar brudu i oleju z Twojej skóry. Nie tylko pomoże to zmniejszyć ilość zaskórników obecnych na Twojej twarzy, ale również poprawić ogólną teksturę Twojej skóry.
Plus, używając naturalnych składników unikasz stosowania zbędnych związków chemicznych zawartych w gotowych produktach do pielęgnacji twarzy. Należy jednak podkreślić, że domowe kosmetyki mogą nie być tak skuteczne jak profesjonalnego zabiegi kosmetyczne. Czy warto? Oczywiście! Domowy peeling na zaskórniki kosztuje nie wiele, a może zauważalnie poprawić stan cery. Co więcej, możesz korzystać z różnych receptur i sama sprawdzić co działa na Ciebie najlepiej.
Peeling na zaskórniki – 5 przepisów
Peelingi na zaskórniki z poniższych przepisów wymagają połączenia 2-3 składników. Większość z nich znajdziesz w swojej kuchni, a pozostałe, takie jak zielona glinka czy węgiel aktywny w najbliższej drogerii.
1. Peeling z zielonej glinki
Zielona glinka pomaga w detoksykacji skóry poprzez wchłanianie nadmiaru olejów i zanieczyszczeń. Sól himalajska pomaga złuszczać martwe komórki naskórka, pozostawiając przy tym niezbędne, wzmacniające skórę minerały. Jogurt naturalny działa jako środek nawilżający, dostarczając jednocześnie związków probiotycznych, które mogą pomóc w poprawie ogólnej kondycji cery. Łącząc te trzy potężne, a zarazem delikatne składniki, możesz być pewna, że delikatnie zmiękczą i wygładzą Twoją skórę bez użycia ostrych środków chemicznych.
Składniki:
- 1 łyżeczka zielonej glinki,
- 1/2 łyżeczka soli himalajskiej drobnoziarnistej,
- 3 łyżki jogurtu naturalnego.
2. Peeling z węgla aktywnego
Węgiel aktywny to naturalny środek oczyszczający skórę – wiąże się z brudem i zanieczyszczeniami w porach, pomagając usunąć problematyczne zaskórniki. Olej kokosowy posiada działanie antybakteryjny, a ponadto świetnie nawilżą skórę.
Składniki:
- 3 kapsułki węgla aktywnego (przełamać i wysypać proszek),
- 1 łyżeczka oleju kokosowego.
3. Peeling z zielonej herbaty
Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty pomagające pozbyć się wolnych rodników, która mogą uszkodzić delikatne tkanki skóry. Miód posiada właściwości antybakteryjne, które łagodzą stany zapalne skóry, a dodatkowo jest pełen enzymów i minerałów, które wzmacniają i leczą uszkodzoną skórę! Brązowy cukier działa jako środek złuszczający, pomagający pozbyć się zaskórników oraz martwych komórek naskórka.
Składniki:
- 5 łyżek naparu z zielonej herbaty (parz w minimalnej ilości wody)
- 1 łyżka miodu naturalnego,
- 1 łyżka cukru brązowego.
4. Peeling cynamonowy
Cynamon działa jako delikatny środek złuszczający, usuwając oleje i zanieczyszczenia blokujące pory. Kwaśne właściwości soku z cytryny rozkładają zanieczyszczenia na skórze i pomagają zmniejszyć stan zapalny. Do peelingu dla dodatkowego nawilżenia możesz dodać nieco miodu, jogurtu naturalnego lub żelu aloesowego.
Składniki:
- 2 łyżki cynamonu,
- 1 łyżeczka soku z cytryny
5. Peeling owsiany
Płatki owsiane mają właściwości oczyszczające, które delikatnie usuwają martwy naskórek oraz zaskórniki. Jogurt – bogaty między innymi w witaminę A oraz witaminy z grupy B – dostarcza mikro-nawilżenia skórze. Sok z cytryny posiada właściwości przeciwbakteryjne, idealne do oczyszczania skóry twarzy.
Składniki:
- 1 łyżeczka płatków owsianych,
- 1 łyżka jogurtu naturalnego,
- 3-4 krople soku z cytryny.
Jak stosować domowy peeling na zaskórniki?
Po połączeniu składników powinna powstać mikstura o konsystencji pasty. Na oczyszczoną skórą twarzy, nałóż peeling, a następnie delikatnie masuj przez około 2-5 minut. Skupiaj się na miejscach najbardziej zaatakowanych przez zaskórniki. Możesz pozostawić peeling na kilka dodatkowych minut. Na koniec spłucz letnią wodą, a następnie nałóż krem nawilżający.