Peelingi solne są popularnym domowym zabiegiem, który przynosi skórze szereg korzyści. Jego przygotowanie jest banalnie proste, a koszt nieporównywalnie niższy niż podobne produkty dostępne w drogerii. Jeśli szukasz domowego peelingu solnego, koniecznie sprawdź nasze 5 przepisów.
Jak działa peeling solny?
Sól to naturalny składnik, który przydaje się nie tylko do aromatyzowania potraw. Czy kiedykolwiek rozważałaś korzyści płynące z soli dla skóry? Sól naturalne jest pełna minerałów, które są przynoszą wiele korzyści: pomagają w regulacji produkcji oleju, redukują stany zapalne, a nawet wspomagają usuwanie toksyn z porów.
Peelingi solne pomagają:
- złuszczyć skórę i usunąć wszelkie zanieczyszczenia,
- poprawić krążenie,
- odżywić skórę (dzięki minerałom w niej zawartym).
Ponadto działanie peelingu może być wzmocnione o dodatkowe składniki. Chętnie wybierany dodatkami do bazy jest aloes, miód, olejki eteryczne, woda różana oraz oleje.
Przepisy na peeling solny
Własnoręczne przygotowanie peelingu umożliwia spersonalizowanie jego działania wręcz idealnie pod potrzeby Twojej skóry. Wszystko czego potrzebujesz to sól oraz woda lub olej nośnikowy. Dlaczego jednak nie pójść o krok dalej? Poniżesz znajdziesz przepisy na domowe peelingu solne, które zapewniają szersze działanie oraz oferują więcej korzyści dla Twojej skóry.
1. Bananowy peeling solny
Banany są bogate w witaminy i antyoksydanty, a także minerały takie jak magnez i potas. W przypadku tego peelingu sól działa złuszczająco, natomiast banan odpowiada za odżywienie skóry.
Składniki:
- 3 łyżki soli,
- 1 dojrzały banan.
2. Herbaciany peeling solny
Zielona herbata jest silnym przeciwutleniaczem, który może pomóc w ochronie skóry przed uszkodzeniem przez słońce, a jednocześnie pomaga zmniejszyć stan zapalny. Ponadto wyrównuje koloryt skóry i ogranicza powstawanie zmarszczek. Olejek z drzewa herbacianego wytwarzany z liści Melaleuca alternifolia, był tradycyjnie stosowany w Australii ze względu na swoje właściwości lecznicze. Jego główną korzystną rolą dla skóry jest zapobieganie wypryskom poprzez neutralizację bakterii i zwalczanie stanów zapalnych.
Składniki:
- 5 łyżek soli,
- 1/4 szklanki naparu z zielonej herbaty
- 2 krople olejku z drzewa herbacianego
3. Pomidorowy peeling solny
Pomidor jest pełen minerałów, przeciwutleniaczy i witamin, które pomagają utrzymać skórę nawilżoną i odżywioną. Pomidory mają również naturalne właściwości rozjaśniające, co pomaga w usuwaniu przebarwień i wyrównywaniu kolorytu skóry.
Składniki:
- 5 łyżek soli,
- 1 dojrzały pomidor.
4. Miętowy peeling solny
Olejek z mięty pieprzowej jest doskonały do tonizowania skóry, redukcji zaczerwienień i rozjaśniania ciemnych plam. Olej kokosowy jest natomiast środkiem nawilżającym, który skutecznie regeneruje uszkodzoną skórę bez zatykania porów. Posiada również właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w zmniejszeniu ilośc wyprysków.
Składniki:
- 5 łyżek soli,
- 1 łyżka oleju kokosowego,
- 2 krople olejku z mięty pieprzowej.
5. Cytrusowy peeling solny
Sok z cytryny jest naturalnym środkiem ściągającym, pomagającym obkurczyć pory bez wywoływania podrażnień. Ponadto, wysoka zawartość kwasu cytrynowego w połączeniu z solą pomaga delikatnie złuszczać martwe komórki skóry, pozostawiając twarz gładką i miękką. Sok z cytryny pomaga również rozjaśnić matową, pozbawioną blasku skórę.
Składniki:
- 5 łyżek soli,
- 1 łyżka oleju kokosowego,
- 1/2 cytryny (wyciśnięty sok).