Termin miłości greckiej to nieco bardziej romantyczne określenie seksu analnego. Jest starożytną formą intymności, której korzenie historycy przypisują Grekom. W artykule omówimy wszelkie aspekty miłości greckiej – od tła historycznego, przed definicje oraz wskazówki na temat jej praktykowania. Omówimy również wszelkie związane z nią zagrożenia i względy zdrowotne przed zaangażowaniem się w ten rodzaj aktywności.

  Czym jest miłość grecka?

  Miłość grecka to potoczna nazwa seksu analnego, a konkretnie penetracji. Chociaż terminu ten jest nieco tajemnicze, zyskał on popularność zarówno wśród młodszych, jak i starszych pokoleń osób aktywnych seksualnie. Skąd taka nazwa? Otóż seks analny był ważną częścią życia w starożytnej Grecji. W tamtych czasach wolność seksualna była nie tylko akceptowana, ale i celebrowana.

  Chociaż ówczesne normy kulturowe i przekonania religijne nie pochwalały rozwiązłości, było całkowicie dopuszczalne, aby mężczyźni utrzymywali stosunki zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Co ciekawe, dotyczyło to również zamężnych kobiet, o ile utrzymywały one swoje stosunki seksualne w sposób dyskretny i bez publicznego okazywania owych poczynań. Ta otwartość rozciągała się również na związki osób tej samej płci! W starożytnej Grecji nie istniał termin, który określał „homoseksualizm” lub „heteroseksualizm”. Miłość pociągała za sobą bliskość cielesną, bez względu na jej formę czy płeć.

  Wielu historyków uważa, że miłość grecka skupia się na znalezieniu poziomu intymności bez ograniczeń stawianych przez normy społeczne lub etykiety. W pewnym sensie zachęca do znalezienia komfortu poza typowymi konstrukcjami społecznymi i nawiązania autentycznych relacji z innymi.

  Miłość grecka w praktyce

  Dla większości osób, które wcześniej nie zasmakowały greckiej miłości doświadczenie to jest zarówno ekscytujące jak i nerwowe. Kluczowe jest przygotowanie do stosunku oraz dobra komunikacja.

  1. Lewatywa

  W aptece z łatwością znajdziesz zestawy do wykonania lewatywy w domu. Poprzez wypróżnienie jelit, miłość gracka może być znacznie bardziej komfortowa. Krok ten należy traktować jako opcjonalny. Jeśli zdecydujesz się na lewatywę, wykonaj ją na kilka godzin przed stosunkiem.

  2. Gra wstępna

  Gra wstępna podkręca podniecenie i przygotowuje ciało kobiety do współżycia. Zanim przejdziecie do czynności fizycznych warto zadbać o klimat, który pomoże się Wam zrelaksować. Wyłączcie urządzenia elektroniczne oraz inne rozpraszacze, włączcie nastrojową muzykę oraz rozpalcie świece zapachowe.

  3. Przygotuj lubrykant

  Użycie lubrykantu jest niezbędne, jeśli chodzi o seks analny – i nie wystarczy byle jaki lubrykant! Jeśli używasz zabawek silikonowych oraz prezerwatyw wybierz produkt na bazie wody. W przypadku miłości greckiej z użyciem gadżetów ze stali oraz bez użycia prezerwatywy wybierz produkt na bazie silikonu. Lubrykant ochroni skórę przed podrażnieniem i sprawi, że stosunek będzie przyjemniejszy dla obu stron.

  4. Wstępne przygotowanie

  Zanim przejdziecie do miłości greckiej, należy poświęcić czas na wcześniejsze pobudzenie okolic odbytu. Delikatny masaż palcami, użycie korka analnego bądź inny gadżetów świetnie się sprawdzi w tej roli. Pomoże to rozluźnić mięśnie i zwiększyć przyjemność, a do tego ułatwi penetrację.

  5. Znajdź odpowiednią pozycję

  Znalezienie komfortowej i przyjemnej pozycji seksualnej jest kwestią indywidualną. Na początku warto spróbować takich, które zapewniają płytką penetrację oraz bliskość. Można przykładowo zacząć od pozycji łyżeczki. Jest wygodna, a do tego umożliwia równoległą stymulację wewnątrz pochwową oraz pieszczenie okolicznych stref erogennych.

  6. Zacznij powoli

  Podczas miłości greckiej bardzo ważne jest, aby się nie spieszyć. Partner powinien delikatnie wsuwać przyrodzenie do wnętrza kobiety. Jak zawsze, konieczna jest dobra komunikacja obojga partnerów.

  Stroną aktywną może być kobieta, która odpowiednio do swoich odczuć będzie kierowała tempem oraz głębokością penetracji. Po rozluźnieniu mięśni odbytnicy rolę nadającego tempo może przejąć mężczyzna. Warto wcześniej ustalić z partnerem również jak daleko może się posunąć.

  Bezpieczna miłość grecka

  Priorytetem przed zaangażowanie się w miłość grecką powinno być bezpieczeństwo. Odbyt ma zupełnie inną florę bakteryjną niż pochwa, więc zmiana prezerwatywy w przypadku przejścia z seksu waginalnego na analny lub odwrotnie jest konieczna, aby uniknąć infekcji. Ponadto użycie prezerwatywy jest podstawowym środkiem prewencyjnym zapobiegającym chorobom przenoszonym drogą płciową.

  Przed użyciem zabawek erotycznych należy je dokładnie umyć. Tak samo należy postępować po używaniu wewnątrz pochwy, a następnie użyciu analnym (lub na odwrót). Jeśli lubicie używać gadżetów, a procedura ich mycia wprowadza zbyt dużo zamieszania to warto przygotować kilka zabawek, z których każda będzie miała swoje jedno przeznaczenie.

  Mając na uwadze te wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, możesz skupić się na swojej przyjemności wiedząc, że angażujesz się w odpowiedzialne i bezpieczne praktyki.

  Czy miłość grecka jest przyjemna?

  Ten rodzaj aktywności seksualnej może być zarówno przyjemny i intymny dla obojga kochanków. Stymulacja analna może dotrzeć do zakończeń nerwowych, które nie są stymulowane podczas penetracji pochwy. Co więcej miłość grecka zostawia łatwy dostęp do waginy oraz okolicznych stref erogennych. Może wykorzystać to pobudzając manualnie łechtaczkę, wargi sromowe lub użyć wibratora.

  Ważne jest, aby pamiętać, że seks analny wymaga przygotowania, środków bezpieczeństwa (takich jak stosowanie lubrykantów i prezerwatyw) oraz wzajemnej zgody na tę formę współżycia. Miłość grecka nie musi być dla każdego. Jeśli nie czerpiecie z niej przyjemności, to nie warto na siłę próbować doszukiwać się w niej ekstatycznych doświadczeń.

  Kiedy lepiej zrezygnować z seksu greckiego?

  Seks grecki może nie być dobrym wyborem na rozpoczęcie współżycia w nowym związku. Przykre doświadczenia na początku drogi, mogą rzutować na dalszy rozwój relacji. Ponadto stymulacja analna wymaga dobrej komunikacji oraz pełnego zaufania. Warto przypomnieć, że niezbędne jest również niespieszne przygotowanie. Miłość gracka nie nadaje się więc również na spontaniczny szybki numerek.

  Opory przed miłością grecką

  Seks analny zapewnia nowe doznania i może być przyjemnym doświadczeniem dla wielu par. Wiele osób nastawionych jest jednak sceptycznie, do takiej formy bliskości.

  • Najczęstszym oporem przed uprawianiem seksu analnego jest obawa przed bólem lub dyskomfortem z powodu napiętych mięśni odbytu i poczucia bezbronności, gdy druga osoba penetruje ten obszar.
  • Inne możliwe opory to brak edukacji na temat tego, jak prawidłowo uprawiać seks analny z zachowaniem środków ostrożności (np. lubrykant, prezerwatywy).
  • Negatywne poglądy społeczne na temat tego, że jest on uważany za „brudny”.
  • Wcześniejsze doświadczenia z bólem lub dyskomfortem.
  • Zakłopotanie podczas rozmowy z druga osobą o włączeniu seksu analnego do sypialnianego repertuaru
  • Niechęć do miłości greckiej wywodząca się z pobudek religijnych, kulturowych lub moralnych.

  Dzięki odpowiedniej edukacji i cierpliwości, miłość grecka może wprowadzić nowe doznania. Ważne jest jednak, aby obie strony w pełni zaakceptowały taką formę zbliżenia. Jeśli jedna ze stron zdecyduje się ulegając presji, z pewnością nie będzie to doświadczenie, które zostawi w Was miłe wspomnienia.

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą