Jedną z najmniej odkrytych pozycji seksualnych jest tzw. pozycja na amazonkę. Faktem jest, że na pierwszy rzut oka wydaje się ona wielu osobom dość trudna technicznie, ale bez obaw – daje mnóstwo satysfakcji i można się szybko jej nauczyć. Co warto wiedzieć na jej temat i jakie korzyści niesie obydwóm partnerom?

  Jak wygląda pozycja amazonki?

  Wbrew pozorom, aby uprawiać seks w pozycji „na amazonkę” nie trzeba posiadać szczególnej tężyzny fizycznej. W gruncie rzeczy przypomina ona klasycznego jeźdźca, choć z pewnymi modyfikacjami.

  1. Mężczyzna kładzie się na plecach i składa nogi w taki sposób, aby jednocześnie podciągnąć kolana ku klatce piersiowej. W idealnej konfiguracji łydki partnera są ustawione równolegle względem podłoża.
  2. Teraz czas na partnerkę. Kobieta siada okrakiem na biodrach mężczyzny w taki sposób, aby – patrząc z boku – uda obydwu partnerów przypominały literę X.
  3. Pozycja amazonki sprawia, że kobieta opiera cały ciężar swojego ciała na kolanach. W ten sposób może regulować intensywność penetracji.

  Pozycja amazonki – dla kogo?

  Jak widać, w pozycji tej najważniejszą rolę odgrywa kobieta. To ona – niczym tytułowa amazonka – kontroluje przebieg całego stosunku płciowego. Należy jednak pamiętać, że z tej pozycji radość i przyjemność czerpią obydwie osoby. Mężczyzna może cieszyć się bliskim kontaktem cielesnym z kobietą i możliwością podziwiania jej ciała w pełnej okazałości. Może on też – co jest równie ważne – zająć pozycję leżącą, która de facto nie angażuje go fizycznie. Poza tym trzeba pamiętać, że amazonka jest pozycją dla osób, które chcą maksymalnie wydłużyć stosunek seksualny. Mogą z niej korzystać np. ci panowie, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem.

  Czy z pozycji na amazonkę może korzystać każdy?

  Zgodnie z tym co napisano wcześniej, pozycja na amazonkę nie wymaga szczególnej tężyzny fizycznej. Poleca się ją zwłaszcza osobom, które:

  • różnią się między sobą pod względem masy i wzrostu, co w przypadku innych pozycji mogłoby być poważnym utrudnieniem,
  • chcą czerpać dłuższą przyjemność z seksu,
  • mają problem ze standardowymi pozycjami seksualnymi, np. z powodu zbyt dużego członka,
  • lubią eksperymentować w łóżku i korzystać z niecodziennych pozycji o dość zaskakującej formie,
  • chcą zintensyfikować swoje doznania w trakcie trwania seksu.

  Czy pozycję na amazonkę można modyfikować?

  Zaletą pozycji jest możliwość jej dostosowywania do indywidualnych potrzeb kochanków. Powyższy opis dotyczył sytuacji, gdy „amazonka” ma klasyczną formę. Jej układ można zmieniać w zależności od wzrostu, masy i możliwości fizycznych obydwu partnerów. Przykładową modyfikacją jest zamiana kąta odchylenia ciała kobiety – zarówno w przód podpierając się dłońmi o klatkę piersiową partnera lub do tułu podpierając się ramy łóżka.

  Jedno jest pewne: amazonka to pozycja seksualna, która zbliża do siebie kochanków i pozwala wyeliminować trudności, jakie pojawiają się podczas uprawiania aktywności seksualnej innymi metodami. Pozycja na amazonkę to układ, w którym dominuje kobieta. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby mężczyzna wspierał swoją kochankę chwytając ją jak najwyżej za uda i pomagając unosić ciało. Jak zawsze wystarczy pójść na kompromis, który zadowoli obydwie strony.

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą