Pozycja na jeźdźca to jedna z tych, którą uwielbiają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest to zarazem jedna z najbardziej zmysłowych i podniecających form aktywności seksualnej, w której zarówno ona, jak i on znajdą coś dla siebie. Co zatem warto wiedzieć o „jeźdźcu” i jego modyfikacjach?

  Pozycja na jeźdźca – opis i najważniejsze cechy

  Niektórzy twierdzą, że pozycja na jeźdźca jest wręcz stworzona dla dominujących kobiet. Jest w tym sporo racji, ale trzeba przyznać, że dużo satysfakcji czerpią z niej również mężczyźni. Co ciekawe, pod względem technicznym jest ona bardzo prosta: mężczyzna kładzie się na wznak, a kobieta siada okrakiem na nim w taki sposób, aby penis w nią wszedł. Dzięki temu:

  • mężczyzna może oglądać ciało swej ukochanej w całej okazałości,
  • zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą stymulować intensywność rozkoszy,
  • kobieta ma istotny wpływ na to, jak długo trwa stosunek,
  • wydłuża się czas trwania seksu i potęgują się związane z nim doznania.

  Teoretycznie w pozycji na jeźdźca dominuje kobieta, gdyż to ona jest – po pierwsze – osobą aktywną, a po drugie – może samodzielnie decydować o czasie trwania stosunku. Warto jednak zauważyć, że w tym wariancie facet również może stymulować partnerkę. Może to robić trzymając ją za biodra i delikatnie nimi poruszając, a także wykonując ruchy własnymi biodrami.

  Odmiany pozycji na jeźdźca i ich charakterystyka

  Popularny „jeździec” to pozycja, którą można modyfikować na co najmniej kilka różnych sposobów. Poleca się ją parom bardziej doświadczonym, a także tym osobom, które nie boją się nagości i bezpośredniości w łóżku. A oto kilka słów na temat najpopularniejszych odmian „jeźdźca”:

  1. Odwrócony jeździec. To pozycja, która przypomina swój klasyczny pierwowzór. Różnica polega na tym, że w tym przypadku kobieta siedzi tyłem do mężczyzny. Warto jednak zauważyć, że tylko pozornie nie daje ona tak intensywnych doznań. Odwrócenie się tyłem może być doskonałym urozmaiceniem doskonałych igraszek. Mało tego – jest to również bardzo skuteczny sposób na zwiększenie intensywności doznań zarówno u mężczyzny, jak i kobiety. Nie można zapominać, że w tym wariancie facet może nadal stymulować piersi kobiety. Co więcej, może być to również pozycja wyjściowa do innych, równie podniecających układów.
  2. Jeździec na siedząco. To pozycja, którą zna (i lubi) mnóstwo par. Aby ją osiągnąć, mężczyzna powinien wygodnie się rozsiąść, zapewniając sobie jednocześnie mocne i stabilne oparcie za plecami. Zadaniem kobiety jest zajęcie pozycji siedzącej już na nogach mężczyzny, aby możliwa była z jego strony penetracja. Seks w takiej pozycji jest bardzo przyjemny, gdyż zapewnia obu partnerom bliskość, a po drugie – nie zapewnia pełnej penetracji, w związku z czym przyjemność czerpana ze stosunku będzie jeszcze większa. Atutem tej wersji „jeźdźca” jest również to, że każde z partnerów może dodatkowo stymulować się poprzez różnego rodzaju pieszczoty.
  3. Odchylony jeździec. Tę pozycję warto polecić zwłaszcza tym osobom, które cenią sobie intensywne doznania. Dlaczego? W gruncie rzeczy polega ona jedynie na tym, by kobieta odchyliła się do tyłu, prowokująco odkrywając całą siebie przed mężczyzną. Dla niego pozycja ta jest bardzo stymulująca, gdyż pozwala budować lubieżną, pełną pożądania atmosferę między kochankami. Z kolei dla niej jest to pozycja umożliwiająca głębszą penetrację, co z pewnością przełoży się na jeszcze intensywniejsze doznania.

  Pozycja na jeźdźca – najważniejsze zalety

  Jeździec to z pewnością pozycja, w której – przynajmniej w pewnym zakresie – dominuje kobieta. Trzeba jednak pamiętać, że od strony technicznej ma ona wiele innych zalet, które nie dotyczą wyłącznie płci pięknej.

  • Jeździec to pozycja seksualna, która niewątpliwie uwalnia ręce. Partnerzy mogą się dzięki niej nawzajem dotykać, pieścić, a także obdarowywać czułościami.
  • Pozycja „na jeźdźca” buduje otwartość w związku. Jest ona polecana zwłaszcza tym paniom, które nie chcą pokazywać się przed partnerem całkowicie nago i jednocześnie chciałyby to zmienić.
  • W tej pozycji można – dosłownie – wszystko. To od pary zależy, jakie modyfikacje zostaną do niej wprowadzone. Mogą być one znaczne, a także bardzo subtelne. Poza tym nie można zapominać, że ten wariant aktywności seksualnej może być zmieniany w sposób płynny.
  • Jeździec jest bardzo łatwy do opanowania. W zasadzie odpowiednia stymulacja polega tu wyłącznie na wykonywaniu stosownych ruchów biodrami. Oznacza to, że w tej pozycji można przejść od słów do czynów w bardzo krótkim czasie.
  • Uprawiając seks w ten sposób można spełniać swoje wspólne fantazje. Nie jest to też pozycja absorbująca fizycznie. Wbrew utartym schematom mogą ją uprawiać nawet osoby o słabej kondycji fizycznej.

  I jeszcze jedno. Uprawianie seksu w ten sposób ułatwia stymulację pobudzenia. Oznacza to, że choć na pozór tutaj dominuje kobieta, to do mężczyzny może należeć kontrola nad jej podnieceniem. Mówiąc wprost – w ten sposób można się kochać bardzo długo.

  Reasumując, jeździec to pozycja, w której nie brakuje finezji, ale też abstrakcyjności. To świetna propozycja dla par, które chcą na nowo odkryć swoją seksualność i potrzebują wzbogacić ją o nowe doznania erotyczne.

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą