Pozycja kandelabr znana jest również pod nazwa włoski żyrandol. Najbardziej zbliżoną do niej jest odwrócony jeździec i podobnie do niej wymaga od kobiety zaanagażowania fizycznego. Jake dokładnie wymaga pozycja seksualna kandelabr oraz jakie możliwości oferuje? Poznaj bliżej włoski żyrandol i sprawdź jak czerpać z tej pozycji maksimum przyjemności.

  Czym jest pozycja seksualna kandelabr?

  Kandelabr jest jedną z wielu modyfikacja pozycji odwróconego jeźdźca. Różnica polega głównie na innymi kącie odchylenia ciała kobiety. To sprawia, że zmienia się również głębokość oraz kąt penetracji.

  Pozycja kandelabr przyjmowana przez kochanków podczas aktu seksualnego, niektórym przypomina kilkuramienny świecznik lub … żyrandol. Stąd właśnie pozycja ta zamiennie jest nazywana również jako włoski żyrandol.

  Jak wygląda pozycja kandelabr? Włoski żyrandol w praktyce

  Jeśli jeszcze nie próbowałaś włoskiego żyrandola, a pozycje dominujące sprawiają Ci przyjemność z pewnością będzie to okazja do wprowadzenia czegoś nowego. Pozycja kandelabr krok po kroku:

  1. Mężczyzna leży na plecach z wyciągniętymi, lekko zgiętymi w kolanach nogami, opierając stopy stabilnie na podłożu.
  2. Kobieta kładzie się plecami do twarzy partnera, podobnie jak w pozycji odwróconego jeźdźca.
  3. Większość ciężaru ciała kobiety powinno być przenoszone na szeroko rozstawione ręce oraz nogi, podpierając się nimi po bokach tułowia mężczyzny.
  4. Kolejno jedna ze stron kieruje przyrodzenie wewnątrz pochwy.
  5. Aby odciążyć kobietę, mężczyzna może podtrzymywać jej plecy lub pośladki.

  Ruchy w pozycji kandelabr

  Pozycja włoskiego żyrandola wymaga intensywnej pracy bioder. Jest szczególnie wymagająca dla kobiet, które podczas stosunku muszą równocześnie podtrzymywać ciężar własnego ciała.

  Inicjatorem ruchów penetrujących w pozycji kandelabr mogą być obie strony.

  • W pierwszym przypadku, kobieta unosi oraz opuszcza biodra.
  • W drugim utrzymuje pozycję, podczas gdy mężczyzna wykonuje biodrami ruchy wznoszące i opadające.

  W pozycji kandelabr kobieta może również wykonywać ruchy posuwiste, w przód i tył lub zataczać małe kręgi. Wersja ta sprawdzi się świetnie jako podtrzymanie podniecenia, kiedy poczuje się nieco zmęczona. Po przerwie możecie kontynuować stosunek w tej pozycji bądź płynnie przejść do jeźdźca (odwróconego bądź klasycznego).

  Zalety pozycji kandelabr

  Jeśli jeszcze nie przekonałaś się do kandelabra warto poznać trzy główne zalety, przez które warto spróbować.

  • Silna stymulacja punktu G – włoski żyrandol jest idealny do stymulacji tego obszaru, znajdującego się przedniej ścianie pochwy, niedaleko jej wejścia.
  • Łatwy dostęp do łechtaczki – szeroko rozwarte nogi kobiety, umożliwiają łatwy dostęp do stymulacji łechtaczki równolegle z wykonywaniem ruchów frykcyjnych. Co więcej zadanie to mogą wykonywać obie ze stron.
  • Ułatwia orgazm pochwowy – nietypowe kąt penetracji w połączeniu ze stymulacją punktu G sprawi, że kandelabr jest pozycją ułatwiającą osiągnięcie orgazmu pochwowego.

  Wady pozycji kandelabr

  Pozycja kandelabr mimo swoich zalet, posiada również kilka wad, które należy mieć na uwadze.

  • Wymaga dobrej kondycji fizycznej – unoszenie bioder, jednocześnie podtrzymując swoje ciało wymaga sporego wysiłku. W tym przypadku kobieta może bardziej odchylić się do tyłu, opierając się na przedramionach zamiast na dłoniach. Ułatwi do pracę bioder, a jednocześnie sprawi, że pozycja będzie bardziej stabilna
  • Kąt penetracji – jest zarówno wadą jak i zaletą. W niektórych przypadkach anatomiczna budowa pochwy i członka może ze sobą nie współgrać.
  • Ryzyko kontuzji – nietypowy kąt pociąga za sobą również ryzyko kontuzji przyrodzenia podczas penetracji. Należy wykonywać ostrożne ruchy, szczególnie kiedy jedna ze strona jest zmęczona i pozycja staje się niestabilna.
  • Brak kontaktu wzrokowego – kandelabr nie należy do bliskich pozycji, które umożliwiają kontakt wzrokowy oraz odczytywanie doznań i pragnień drugiej strony.

  Jak czerpać więcej przyjemności z pozycji włoskiego żyrandola?

  Jeśli zamierzasz wypróbować pozycję włoskiego żyrandola na placu boju, z pewnością będziesz zainteresowana jak czerpać z niej pełnię przyjemności. W pierwszej kolejności warto wykorzystać jej zalety.

  Podczas penetracji możesz podtrzymywać się na jednej ręce, drugą pieszcząc łechtaczkę.
  Mężczyzna może zaangażować wolne ręce stymulując okolice łechtaczki, pieszcząc piersi oraz ciało.
  Partner może odciążyć partnerkę podtrzymując jej biodra lub podpierając plecy kobiety.

  Kandelabr – kto polubi tą pozycję?

  Pozycja kandelabr jest wymagająca, jednak dostarcza silnych bodźców seksualnych. Pozycja ta sprawdzi się w przypadku par o dobrej sprawności oraz potrafiących wspólnie zaangażować się w przeżycie aktu seksualnego. Co więcej partnerzy mogą zmienić swoje role z aktywnej na bierną, podczas gdy druga strona nieco odpocznie i nabierze sił.

  Włoski żyrandol nie będzie jednak najlepszą pozycją do współżycia w nowym związku. Niedopasowanie anatomiczne może stanowić problem, który jest nieco stresujący. Ponadto wyeksponowanie ciała wymaga sporej dozy zaufani. Kobieta w tej pozycji może czuć się obserwowana, utrudniając oddanie się w pełni przeżywanej chwili. Kiedy jeszcze nie znacie się na wylot, lepiej nie ryzykować i zostawić tą pozycję na później

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą