W powszechnej świadomości Polaków Kamasutra kojarzy się z dość wysublimowanymi, a zarazem trudnymi pozycjami seksualnymi, których „statystyczny Polak” za żadne skarby nie może wykonać. Jest to podejście co najmniej niepełne, żeby nie powiedzieć… błędne. Faktem jest, że niektóre znajdujące się w niej pozycje seksualne mogą faktycznie zaskoczyć finezją i różnorodnością, ale nie zawsze tak jest. Jedną z łatwiejszych pozycji jest kwiat lotosu, o której opowie niniejszy artykuł.

  Czym jest kwiat lotosu?

  Zanim przejdziemy do tego, jakie korzyści i ograniczenia niesie ze sobą pozycja kwiat lotosu, sprawdźmy, jak ona wygląda. Aby przejść do niej:

  1. Kobieta kładzie się na plecach i rozchyla nogi tak, aby podciągnąć kolana w okolice swej talii.
  2. Mężczyzna kładzie się na kobiecie penetrując jednocześnie kobietę.
  3. Kobieta oplata nogi dookoła ciała (a szczególnie bioder) mężczyzny, intensyfikując w ten sposób doznania seksualne.

  Jak widać, pozycja kwiatu lotosu nie należy do trudnych. Ważna jest w niej odpowiednia „współpraca” między mężczyzną a kobietą, która wymaga już pewnego doświadczenia w alkowie. Niemniej opanowanie tej pozycji jest w miarę łatwe, a kochankowie lubiący się nawzajem poznawać nie powinni mieć względem niej żadnych obiekcji.

  Dlaczego ta pozycja jest warta polecenia?

  Jak widać, pozycja kwiat lotosu jest dosyć prosta technicznie, ale nie jest to jej jedyna zaleta. Wręcz przeciwnie – uprawianie seksu w ten sposób może być bardzo przyjemne dla obojga partnerów. Największe atuty tej dość egzotycznej aktywności seksualnej to:

  1. Bliskość – w pozycji kwiatu lotosu ciała obydwu kochanków są bardzo zbliżone do siebie i stykają się ze sobą na niemal całej powierzchni. Jest to idealna pozycja dla osób ceniących sobie romantyczne uniesienia. Wiele par korzysta z tej pozycji już na dalszych etapach związku, aby w ten sposób na nowo rozpalić namiętność w związku i zbliżyć się do siebie.
  2. Stymulacja – w pozycji kwiat lotosu stroną dominującą jest – uwaga – kobieta. To ona leżąc na plecach ma duży wpływ na to, do jak intensywnej penetracji (i stymulacji) będzie dochodzić między partnerami. W kwiecie lotosu bardzo ważne jest również to, aby mężczyzna i kobieta porozumiewali się ze sobą w kwestii własnych oczekiwań i doznań.
  3. Łatwość techniczna – uprawianie seksu w ten sposób jest proste i nie wymaga specjalnej tężyzny fizycznej. Jeśli partner jest np. zdecydowanie cięższy od kobiety, może – o ile to możliwe – podpierać się na ugiętych rękach. Dzięki temu partnerka zostanie przynajmniej częściowo odciążona i będzie mogła się cieszyć wyjątkowymi doznaniami.
  4. Modyfikacje – w pozycji kwiat lotosu wprowadzenie pewnych modyfikacji nie jest zbyt trudne. Większość z nich ogranicza się jedynie do różnych metod pieszczenia. Dlatego pozycja ta jest odpowiednia dla osób, które stale lubią wprowadzać do miłosnej alkowy nowe, kreatywne pomysły. Poza tym nie można zapominać, że kwiat lotosu można modyfikować na wiele sposobów.

  Pozycja kwiat lotosu – ograniczenia i trudności

  Czy pozycja kwiatu lotosu ma jakiekolwiek wady? Okazuje się że tak, choć jest ich niewiele. Taka forma aktywności seksualnej z pewnością będzie oschle przyjęta przez osoby, które mają problem ze zbyt szybkim wytryskiem. Trzeba uczciwie przyznać, że „lotos” to pozycja bardzo stymulująca seksualnie, w związku z czym trudno jest w niej (zwłaszcza mężczyznom) opanować intensywnie wzrastające podniecenie.

  Seks w tej pozycji może być też dość kłopotliwy dla tych par, w których mężczyzna jest zdecydowanie wyższy od kobiety. Bądźmy szczerzy – są lepsze pozycje, które sprawdzą się w takich sytuacjach. Nie jest to też najlepsza pozycja dla par, w których panowie mogą „pochwalić się” bardzo dużym przyrodzeniem. Penetracja ciała partnerki w takiej sytuacji bardzo często powoduje ból, który automatycznie utrudnia jakąkolwiek aktywność seksualną.

  Pozycja kwiatu lotosu – wariacje i modyfikacje

  Zgodnie z tym co powiedziano wcześniej, modyfikacji pozycji kwiatu lotosu jest dość dużo, choć większość z nich ogranicza się jedynie do zmiany metody pieszczot ciała partnerki, a także – choć w mniejszym stopniu – partnera.

  1. W standardowej pozycji kwiatu lotosu mężczyzna stymuluje dłońmi piersi kobiety. Jedna z modyfikacji polega na tym, by ręce zastąpić… ustami. „Uwolnionymi” dłońmi mężczyźni często chwytają za ręce partnerki, odrzucając je w ten sposób do tyłu. Dzięki temu mężczyzna może w pewnym stopniu dominować nad partnerką, a kobieta może poczuć przyjemną uległość względem partnera.
  2. Czasami modyfikacja tej pozycji polega na tym, że ręce partnera idą ku dołowi, łapiąc partnerkę za pośladki. Jest to – wbrew pozorom – bardzo istotna zmiana, która sprawdza się zwłaszcza u panów z dość niewielkim przyrodzeniem. Efekt? Mężczyzna ma możliwość intensywnej penetracji, a co za tym idzie – może sam przejść kontrolę nad stosunkiem. Poza tym jest to pozycja w której pojawiają się nowe bodźce seksualne.
  3. Niektóre kobiety modyfikują pozycję kwiatu lotosu poprzez wprowadzenie pod swoje biodra poduszki lub kilku poduszek. Dzięki temu ciało partnerki jest uniesione wyżej i tym samym do penetracji i stymulacji może dochodzić na znacznie większej głębokości. To, jak wysoko znajdować się będą biodra kobiety, zależy oczywiście od preferencji obydwu partnerów.

  Kto jeszcze stosuje pozycję kwiat lotosu?

  Pozycja kwiatu lotosu ma to do siebie, że można ją po części (bez penetracji) stosować jako formę gry wstępnej. Jest to również idealna „pozycja wyjściowa” do innych metod prowadzenia aktywności seksualnej. Wiele par wykorzystuje ją np. do stymulacji za pomocą gadżetów erotycznych. Sporo partnerów lubi z nią eksperymentować, wprowadzając do niej indywidualne modyfikacje i spełniając w ten sposób własne fantazje erotyczne.

  Podsumowując, Kamasutra jest bogata w pozycje seksualne, które nawet i dziś zaskoczą kochanków. Kwiat lotosu może i nie jest zbyt odkrywczy technicznie, ale za to daje mnóstwo przyjemności obydwu stronom. A to – jak wiadomo – jest w seksie najważniejsze.

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą