Pozycja na łyżeczkę choć uznawana za leniwą i pozbawioną zwierzęcej namiętności może być naprawdę satysfakcjonująca. Co więcej poprzez wprowadzenie drobnych modyfikacji, można odkryć jej piękno na nowo. Atutem pozycji łyżeczki jest dowolna dominacja – stroną aktywną może być zarówno kobieta jak i mężczyzna. Sprawdź jak wygląda pozycja na łyżeczkę, poznaj modyfikacje oraz triki, które sprawia, że będzie jeszcze przyjemniejsza dla oboja partnerów.

  Jak wygląda pozycja na łyżeczkę?

  W pozycji na łyżeczkę partnerzy przyjmują podobne pozycje. Kobieta kładzie się na boku, z lekko ugiętymi nogami w kolanach, mężczyzna w identycznym ustawieniu kładzie się za jej plecami. Pozycja to przypomina dwie łyżeczki ułożone równolegle do siebie.

  Głównym celem tej pozycji jest skupienie się na bliskości czułości oraz delikatności. Jest idealna do zmysłowego stosunku wraz z jednoczesnymi, wzajemnymi pieszczotami. Pozycja łyżeczki nie wymaga dużego wysiłku. Sprawdzi się świetnie jeśli jeden z partnerów jest zmęczony lub na leniwe poranki. Pozycja łyżeczki jest również uznawana za wygodną i bezpieczną dla kobiet w ciąży.

  Ruchy w pozycji łyżeczki

  Ponieważ partnerzy są dość mocno ze sobą złączeni, ruchy w tej pozycji są zazwyczaj delikatne i subtelne. Powolne, leniwe pchnięcia biodrami – zarówno przez mężczyznę jak i kobietę – przypominają nieco seks tantryczny, który skupia się na głębokiej celebracji stosunku, górującej nad osiągnięciem szybkiego szczytowania. W klasycznej wersji wraz z ruchami bioder, partner na możliwość pieszczenia piersi oraz ciała partnerki.

  Modyfikacje pozycji łyżeczki

  Jeśli klasyczna łyżeczka to dla Was za mało, z pewnością przyda się wprowadzenie kilku modyfikacji. Pozwoli to na obdarowanie siebie nawzajem większą dawką bodźców seksualnych, zachowując jednak niezbyt wymagającą naturę klasycznej wersji.

  Pozycja łyżeczki z odchyleniem

  Z pozycji klasycznej łyżeczki kobieta odchyla się do przodu tworząc pomiędzy swoimi plecami a tułowiem mężczyzny kąt około 30-45 stopni, partner w tym czasie nie zmienia pozycji. Kolejna opcją jest utrzymywanie przez kobietę wyjściowej pozycji i podwinięcie kolan, z odchyleniem tułowia przez mężczyznę. Taka modyfikacja umożliwia większy zakres ruchu penetrującego.

  Pozycja łyżeczki na otwartych biodrach

  Kobieta z pozycji łyżeczki otwiera biodra oraz przerzuca jedną nogą nad nogi partnera. Modyfikacja ta umożliwia głębszą penetrację, a w gratisie również możliwość stymulacji łechtaczki przez mężczyznę.

  W tej wersji mężczyzna może unieść lekko tułów na przedramieniu, a kobieta skręcić głowę w jego stronę. Umożliwi to utrzymanie kontaktu wzrokowego oraz obdarowywanie się namiętnymi pocałunkami.

  Zalety pozycji na łyżeczkę

  Mówiąc o zaletach warto zacząć od niesamowitej intymności jaką daje pozycja łyżeczki. W zmodyfikowanej wersji pozwala nie tylko odczuwać cielesną bliskość, ale również skierowanie twarzy ku sobie oraz namiętne pocałunki. Dzięki wolniejszemu tempu, pozycja ta pozwala na dłuższy stosunek, co może skutkować głębszą przyjemnością seksualną dla obu zaangażowanych stron.

  Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć jest dyskrecja. Jeśli masz za ścianą dziecko lub wścibskich sąsiadów z pewnością świetnie się sprawdzi. Seks w tej pozycji nie wymaga dużo ruchu, dzięki czemu nie generuje nadmiernego hałasu.

  Wady pozycji na łyżeczkę

  Z drugiej strony, niektórzy uważają, że pozycja łyżeczki ze względu na swoją nieco ospałą naturę, zbytnio opóźnia szczytowanie. W szczególności jeśli porównamy ją z tak intensywnymi pozycjami jak styl na pieska czy misjonarski.

  Pozycja na łyżeczkę może wymagać również modyfikacji w niektórych przypadkach. Najczęściej utrudnieniem jest duży brzuch mężczyzny oraz obfite pośladki kobiety. W takim przypadku lepiej sprawdzi się luźniejsza pozycja łyżeczki, polegająca na odchyleniu się od pleców partnerki.

  Ostatnią wadą, o której należy wspomnieć jest ograniczone pole manewru kobiet. O ile mężczyzna może dodatkowo pieścić partnerkę dłońmi, to kobieta ma ograniczone możliwości. Ostatecznie jednak wszystkie wymienione wady można wyeliminować poprzez wprowadzenie własnych modyfikacji. Pozycja na łyżeczkę występuje w tak wielu wariacjach, że każda para powinna z łatwością znaleźć taką, która będzie w pełni satysfakcjonująca dla oboja.

  Pozycja łyżeczki dobra nie tylko podczas stosunku

  Pozycja ta może być używana nie tylko do właściwego stosunku, ale również być elementem gry wstępnej zanim dojdzie do penetracji. Kobieta może delikatnie pieścić pośladkami przyrodzenie partnera, zaś mężczyzna głaskać i masować ciało partnerki.

  Po skończonym stosunku w pozycji łyżeczki, możecie w niej zasnąć jeśli czujecie się komfortowo. Pozycja ta sprawdzi się również świetnie jako intymne obudzenie partnerki i przyjemne powitanie nowego dnia.

  Jak czerpać więcej przyjemności z pozycji na łyżeczkę?

  Kiedy już znajdziecie odpowiednią wersję pozycji na łyżeczkę, jest kilka rzeczy, o których warto pamietać, aby czerpać maksimum przyjemności.

  • Eksperymentowanie z kątem penetracji – podkładając poduszkę lub koc pod biodra jednego z partnerów.
  • Stymulacja stref erogennych – podczas stosunku warto włączyć do pracy swoje dłonie i usta, drażniąc inne strefy erogenne niż tylko genitalia. Najwięcej możliwości w tym przypadku dostarcza pozycja łyżeczki na otwartych biodrach. W tym przypadku oboje partnerów może wykazać się w tym obszarze sporą aktywnością.
  • Gra wstępna – należy pamiętać, że pozycja ta cechuje się głęboką penetrację. Warto, więc poświęcić odpowiednio dużo czasu na grę wstępną, która rozgrzeje Wasze zmysły do czerwoności.

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą