Wszyscy słyszeliśmy o tradycyjnych pozycjach seksualnych – misjonarz, kowbojka, jeździec. Jest jednak wiele pozycji, które brzmią egzotycznie i nieznajomo. Jedną z nich jest właście pozycja na słonia. W artykule przyjrzymy się jak właściwie ona wygląda oraz jakie możliwości oferuje.

  Jak wygląda pozycja na słonia?

  Pozycja na słonia należy do grona tych, w których partner znajduje się z tyłu swojej partnerki.

  1. Kobieta kładzie się na brzuchu w prostej lini.
  2. Partner kładzie się na nią z niemal wyprostowanymi nogami i wykonuje ruchy penetrujące.
  3. Mężczyzna, aby odciążyć kobietę powinien unosić się nieco ponad jej placami podpierając się na ramionach.
  4. Kobieta dla większej wygody może sobie położyć głowę bokiem na poduszce.

  Pozycja na słonia świetnie sprawdzi się jako płynne przejść ze stosunku w stylu na pieska, po której można natomiast przejść do popularnej pozycji bocznej na łyżeczkę.

  Modyfikacje pozycji słonia

  Praktycznie każda pozycja seksualna pozostawia nieco przestrzeni na indywidualne modyfikacje. Najprostszą z nich jest zmiana kąta penetracji.

  • Pierwszym sposobem jest zmiana ustawienia pośladków. Mogą one być w neutralnej pozycji, charakterystycznej dla słonia lub wypięte ku górze. Alternatywnie można podłożyć pod biodra poduszkę.
  • Kolejną opcja jest nieco dalsze odsunięcie tułowia mężczyzny od pleców partnerki.

  Uniesienie bioder kobiety otwiera drogę do jej łechtaczki. Pieszczeniem tego obszaru może zająć się kobieta lub mężczyzna, jeśli jest na tyle wytrzymały i sprawny, aby jednocześnie nie obciążać zbytnio partnerki ciężarem własnego ciała.

  Kto polubi pozycję na słonia?

  Z pewnością pary lubiące pozycje tylne! Pozycja słonia poprzez przyleganie ciał kochanków zapewnia intymne poczucie bliskości. Praktykowana na wygodnym podłoży jest również bardzo komfortowa dla kobiety – o ile lubi pozycje, w których dominuje mężczyzna.

  W przypadku tej pozycji głębokość penetracji jest zdecydowanie umiarkowana, co może być zarówno zaletą jak i wadą.

  • Słoń sprawdzi się miedzy innymi w przypadku mężczyzn z dużym przyrodzeniem (które może być problematyczne, powodując ból podczas stosunku) oraz kobiet, które czerpią największą przyjemność z penetracji stymulującej przednią część pochwy.
  • Pozycja ta będzie cieszyła się jednak mniejszą popularnością w odwrotnym przypadku. To znaczny, kiedy kobieta lubi głęboką penetrację sięgającą ujścia szyjki macicy, a jej partner nie jest zbyt hojnie obdarzy.

  Podczas pozycji na słonia warto również pamiętać o wadze. Jeśli partner nie należy do lekkich powinien mieć na uwadze, aby stabilnie się podpierać, tym samym odciążając kobietę.

  Alternatywy dla pozycji na słonia

  Bardzo podobna do pozycji słonia jest żabka, różnicą się ustawieniem nóg. W przypadku słonia nogi są wyprostowane, w przypadku żabki zgięte w kolanach podobnie jak w znanym stylu pływackim. Kolejną różnicą jest głębokość penetracji, w przypadku żabki jest ona głęboka, zaś w przypadku słonia znacznie płytsza. Zdawałoby się niewielka różnica, może zmienić naprawdę sporo.

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą