Pozycja taczki to jedna z tych, które wyglądają na wymyślne i skomplikowane. Choć trzeba przyznać, że wymaga sporo wysiłku, to może zapewnić niesamowite przeżycia. Nietypowy kąt oraz głęboka penetracja może być bardzo satysfakcjonująca dla obu stron. Osoby, które uznają klasyczną stojącą pozycję taczki za zbyt wymagającą, znajdą alternatywy, które zapewnią podobne doznania. Koniec końców jeśli chcesz urozmaić swój seks, taczka jest idealnym kandydatem.

  Jak wygląda pozycja taczki?

  Pozycją wyjściową do taczki jest dobrze znana – i lubiana w szczególności przez mężczyzn – pozycja na pieska. Mężczyzna staje za kobietą ustawioną w tej pozie, a następnie chwyta ją za biodra i unosi w górę. Partnerka opierając się już jedynie na ramionach oplata nogami talię mężczyzny tuż powyżej pośladków. W tej pozycji obaj partnerzy tworzą układ przypominający klasyczną taczkę ogrodową – stąd też pochodzi nazwa.

  Ruchy w pozycji taczki

  W pozycji seksualnej taczki partnerzy mogą eksperymentować z różnymi rodzajami ruchu, aby uzyskać jeszcze bardziej dynamiczną i wciągającą zabawę. Mężczyzna może szeroko rozchylać nogi, a kobieta może obracać biodra i poruszać się tak, aby odczuwać większą przyjemność.

  Partner może również trzymać dłonie na plecach partnerki lub opleść je wokół bioder, aby umożliwić jej większy zasięg ruchu. Ruch powinien być delikatny i naturalny – jak wykonywany przez dwoje ludzi tańczących do muzyki. Każda para powinna samodzielnie sprawdzić, co daje im najwięcej przyjemności podczas tego typu pozycji.

  Zalety

  Taczka to z pewnością nietypowa pozycja, która przełamie rutynę. Zaletą tej pozycji jest głęboka penetracja, zapewniająca stymulację punktu A. Znajduje się on w okolicy wejścia do szyjki macicy. Drażnienie tego obszaru pobudza produkcję śluzu, co z pewnością będzie ogromną zaletą dla kobiet borykających się z suchością pochwy. Dla mężczyzny zaletą może być ułożenie partnerki oraz pobudzenie seksualne widokiem wypiętych pośladków.

  Wady

  Przede wszystkim jest to pozycja trudna do utrzymania, szczególnie dla kobiety. Może być nie tylko bardzo męcząca, ale również bolesna w przypadku problemów z kręgosłupem. Ważne jest, aby upewnić się, że oboje partnerów czuje się w pozycji taczki komfortowo.

  Kolejną wadą jest ograniczona ruchliwość partnerki, która w tej pozycji odgrywa w dużej mierze pasywną rolę – mimo stosunkowo dużego wysiłku podtrzymywania ciała. Taczka z pewnością nie będzie dobrą pozycją dla początkujących par. Wymaga dobrej synchronizacji, współpracy oraz pełnego zaufania.

  Alternatywy dla pozycji taczki

  Pozycja taczki jest bardzo wymagająca, szczególnie dla kobiety, która utrzymuje ciężar ciała na ramionach. Jeśli będzie zbyt wymagająca, możesz spróbować alternatywnych pozycji, które będą bardziej komfortowe, a przy tym dostarczały podobnych doświadczeń do klasycznej taczki.

  Taczka siedząca

  Siedząca taczka jest atrakcyjną alternatywą dla klasycznej taczki stojącej i znacznie odciąża ramiona kobiety. W tej modyfikacji większość ciężaru ciała spoczywa na udach partnera. Ponadto kobieta może unieść głowę niemal do pozycji poziomej

  Taczka siedząca polega ona na tym, że partner siada na krześle lub krawędzi łóżka, natomiast partnerka opiera dłonie na ziemi oplatając nogami talię mężczyzny. W tej pozycji mężczyzna podczas ruchu penetrującego wypycha biodra w górę, natomiast kobieta synchronicznie w dół.

  Pozycja pługa

  Pozycja pługa jest kolejną atrakcyjną alternatywą dla taczki stojącej. W tej modyfikacji kobieta kobieta opiera się na dłoniach, kładąc się na brzuchu, a następnie wysoko unosi pośladki, lekko rozchylając wyprostowane nogi, które wystają poza łóżko. Partner chwyta i unosi biodra kobiety, która oplata ja wokół talii. Choć pozycja ta mniej obciąża ramiona kobiety, jest również dość wymagającą.

  Pozycja taczki – kto powinien jej spróbować?

  Z pewnością będzie to pozycja odpowiednia dla par z dłuższym stażem. Sprawdzi się świetnie jako eksperymentalny dodatek, wnoszący do współżycia nowe doświadczenia. Pozycję taczki polubią pary, które lubią kochać się w pozycjach tylnych z mocno wyeksponowanymi pośladkami.

  Nie będzie to jednak pozycja, która pozwoli na długie, tantryczne przeżycia seksualne – w tym przypadku znacznie lepiej sprawdzą się pozycja zapewniające więcej bliskości i kontakt wzrokowy. Przed pozycją taczki, warto sprawdzić swoje możliwości w opisanych modyfikacjach, które są nieco mniej wymagające.

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą