Seks w wodzie jest bardzo intymny, a do tego może być naprawdę ekscytujący – w szczególności jeśli wcześniej nie próbowaliście kochać się w takich okolicznościach. Należy jednak odpowiednio się do niego przygotować. Obie strony powinny być świadome potencjalnego ryzyka związanego z seksem w wodzie – zaczynając od poślizgnięcie się, aż do zwiększonego ryzyka infekcji dróg moczowych. Jeśli jednak zadbacie o zdrowe środowisko mogą być to naprawdę ekstatyczne i niezapomniane chwile.
Spis treści
Seks w wodzie – co należy wiedzieć
Uprawianie seksu w wodzie z pewnością może być świetnym urozmaiceniem współżycia. Niesie jednak za sobą kilka kłopotliwych kwestii, które warto mieć na uwadze.
1. Woda może wypłukiwać śluz
Podstawowym problemem, jeśli chodzi o seks w wodzie jest to, że może wypłukać wydzielinę śluzową i powodować suchość pochwy. To może sprawić, że seks będzie niewygodny, a nawet bolesny. Aby zminimalizować ten efekty, ważne jest, aby używać lubrykantu, który nadaje się do użytku w kontakcie z wodą.
Lubrykanty na bazie oleju nigdy nie powinny być używane z prezerwatywami lateksowymi, ponieważ mogą one osłabić materiał i zwiększyć ryzyko pęknięcia. Kolejnym kiepskim wyborem w przypadku seksu w wodzie są produkty na bazie wody, ponieważ szybką się wypłukują. Ostatecznie pozostaje lubrykant silikonowy, który nawet pod wodą cechuje się długą trwałością, a do tego zapewnia odpowiedni poślizg.
2. Używanie prezerwatyw podczas wodnego seksu
Tak! Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją ze względu na skład lateksu, prezerwatywy są w rzeczywistości całkowicie bezpieczne do użycia podczas zanurzenia w wodzie. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach:
- prezerwatywę najlepiej użyć przed zanurzeniem się w wodzie, w przeciwnym wypadku może być problem z jej założeniem oraz szczelnością,
- mydło, żel po prysznic oraz inne dodatki do kąpieli mogą uszkodzić lateksową powłokę,
- podczas seksu w pełnym zanurzeniu (basen, jacuzzi, akwen wodny) prezerwatywy może się zsunąć
Warto dodać, że opisane problemy są znacznie mniej uporczywe w przypadku seksu pod prysznicem. W tym przypadku strumień wody pada miejscowo, a ciała są jedynie częściowo w wodzie.
3. Seks w wodzie, a choroby przenoszone drogą płciową
Kolejnym problemem związanym z uprawianiem seksu w wodzie jest zwiększone ryzyko zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową (STD). Ponieważ większość chorób wenerycznych rozprzestrzenia się poprzez płyny ustrojowe, takie jak nasienie lub wydzieliny pochwy, uprawianie seksu bez zabezpieczenia podczas zanurzenia może zwiększać ryzyko infekcji.
Aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia STD, zawsze praktykuj bezpieczny seks, używając prezerwatyw. Jeśli uprawiasz seks z różnymi partnerami bardzo ważne, że regularne wykonywanie badań pod kątem chorób wenerycznych
4. Zajście w ciążę podczas seksu w wodzie
Seks w wodzie podobnie jak tradycyjny może prowadzić do zapłodnienia. Szansa (lub ryzyko, wedle oczekiwań) jest największe oczywiście w przypadku ejakulacji wewnątrz pochwy. Drastycznie spada natomiast jeśli do wytrysku dochodzi w wodzie, która rozrzedza plemniki oraz nie zapewnia im tak przyjaznego środowiska. Jeśli nie zamierzasz zajść w ciąże należy stosować środki antykoncepcji hormonalnej lub mechanicznej.
5. Higiena podczas wodnego seksu
W wodzie (zarówno tej z miejsc publicznych jak i prywatnej łazienki) mogą znajdować się drobnoustroje powodujące infekcję. Podczas seksu mają łatwiejszy dostęp do pochwy, przez co znacznie wzrasta ryzyko.
Ponadto, jeśli zamierzacie kochać się w jeziorze, rzece czy morzu warto dodać, że podczas seksu do wnętrza genitaliów mogą przedostać się drobinki piasku i innych zanieczyszczeń. Znacznie bezpieczniejszym i bardziej higieniczniejszym wyborem będzie seks w wannie, jacuzzi lub pod prysznice we własnej łazience.
6. Urazy, kontuzje i inne nieprzyjemności
Wybierając na miejsce swoich wodnych igraszek łazienkę, warto upewnić się, że jest ona przestronna oraz w miarę bezpieczna. W wodzie lub pod jej strumieniem nie ciężko o poślizgnięcie, szczególnie jeśli podczas seksu jesteście dość aktywni. Aby się zabezpieczyć warto rozłożyć na podłodze ręcznik lub matę antypoślizgową. Dodatkowym wsparciem będą również poręcze, których będzie mogli się podtrzymywać lub w razie potrzeby asekurować.
Pozycje seksualne, które sprawdzą się w wodzie
Wybór komfortowej i satysfakcjonującej pozycji będzie w dużej mierze zależał od środowiska. Seks w wannie, pod prysznicem, a może w otwartym akwenie wodnym? Z reguły najwygodniejsze są pozycje siedzące oraz klęczące. Oczywiście nie będzie to idealne miejsce na popis akrobatycznymi zdolnościami, przykładowo w postaci pozycji taczki.
Wspólna kąpiel może skończyć się seksem lub być jego początkiem
Seks w wodzie o ile uchodzi często za namiętny i romantyczny posiada wiele słabych stron, przez które po prostu z niego rezygnujemy. Wspólna kąpiel może jednak być świetnym początkiem gry wstępnej, po której przeniesiecie cię w nieco suchsze i wygodniejsze miejsce.
Wspólna kąpiel przed seksem może być niesamowicie intymnym sposobem wprowadzającym w idealny nastrój do współżycia. Ponadto włączenie do niej produktów zapachowych (kule do kąpieli, olejki, kosmetyki) pomoże dodatkowo się zrelaksować i odsunąć na bok codzienne trudy.
Podczas kąpieli możecie nawzajem obmywać swoje ciała, głaskać, masować i obdarowywać namiętnymi pocałunkami. Czy doprowadzi to do seksu w wodzie, czy będzie zaledwie początkiem zależy już tylko od Was.