Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie widoczności cellulitu, od podjęcia specjalnych ćwiczeń do stosowania peelingów antycellulitowych. Jeśli szukasz całkowicie naturalnego sposobu, aby zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki to domowe peelingi na cellulit są świetnym rozwianiem. Łącząc kilka prostych składników, możesz przygotować skuteczny i niedrogi peeling antycellulitowy.

  Przyczyny cellulitu

  Cellulit to problem, którego poznanie przyczyny może wydawać się prawdziwą zagadką. Prawda jest taka, że cellulit może być spowodowany kombinacją czynników, w tym hormonów, genetyki, diety i stylu życia.

  Zmiany hormonalne związane z okresem dojrzewania i menopauzy, a także ciąża mogą zwiększyć ilość cellulitu. Podobnie, problemy z krążeniem i tempem metabolizmu mogą odgrywać znaczącą rolę w rozwoju cellulitu. Wreszcie dieta, styl życia i nałogi , takie jak palenie papierosów i siedząca praca, mogą przyczynić się do zwiększenia ilości złogów cellulitowych.

  Przepisy na domowe peelingi antycellulitowe

  Domowe peelingi są ekonomicznym i przyjemnym sposobem na pomoc w redukcji cellulitu. Choć z pewnością go całkowicie nie wyeliminują, mogą pomóc poprawić kondycję skóry, jednocześnie ją nawilżając i odżywiając. Kluczem jest stworzenie peelingu, który złuszcza, nawilża i pobudza krążenie w miejscach dotkniętych cellulitem.

  1. Peeling z kawy i oleju kokosowego

  Kofeina zawarta w kawie jest znana z tego, że pomaga usprawnić krążenie wewnątrz tkanek skóry, a dzięki temu zmniejszyć widoczność cellulitu. Olej kokosowy pomaga utrzymać skórę nawilżoną i miękką.

  Składniki:

  • 1/2 filiżanki fusów z kawy,
  • 1/4 szklanki oleju kokosowego (płynnego),
  • 3-4 krople olejku eterycznego (opcjonalnie).

  2. Peeling z cukru i oliwy

  Cukier jest doskonałym środkiem złuszczającym, który pomoże usunąć martwe komórki skóry. Oliwa z oliwek nawilża skórę oraz dostarcza kwasów tłuszczowych, które mogą pomóc w redukcji cellulitu.

  Składniki:

  • 1/4 szklanki cukru,
  • 1/4 szklanki oliwy z oliwek.

  3. Peeling z sody oczyszczonej

  Soda oczyszczona posiada właściwości złuszczające, pomagając usunąć martwe komórki skóry, podczas gdy otręby pszenne pomagają stymulować przepływ krwi, dostarczając więcej tlenu i składników odżywczych do tego obszaru. Odżywiona skóra to zdrowa skóra! Ten peeling pomoże ci nie tylko zwalczyć cellulit, ale również zmiękczyć skórę oraz poprawić jej wygląd.

  Składniki:

  • 1 łyżka sody oczyszczonej,
  • 2 łyżki otrębów pszennych,
  • 2 łyżki wody

  4. Peeling z miodu i octu jabłkowego

  Ocet jabłkowy ma właściwości ściągające, które mogą pomóc w napięciu skóry. Miód pomaga nawilżyć skórę oraz posiada działanie przeciwutleniające, które może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego związanego z tworzeniem się cellulitu.

  Składniki:

  • 1/2 szklanki soli lub cukru,
  • 1/4 szklanki octu jabłkowego,
  • 2 łyżki miodu.

  5. Peeling solny z olejkiem eterycznym

  Sól morska zapewnia delikatne złuszczanie, podczas gdy olejki eteryczne zapewniają korzyści terapeutyczne, jak również pomagają zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez poprawę krążenia i zmniejszenie stanu zapalnego.

  Składniki:

  • 1/4 szklanki soli drobnoziarnistej,
  • 2 łyżki oleju nośnikowego (jojoba, oliwa, migdałowy lub kokosowy)
  • 3-4 krople oleju eterycznego (np. rozmarynowy, lawendowy lub cytrynowy)

  6. Peeling z mleka kokosowego i brązowego cukru

  Brązowy cukier jest doskonałym środkiem złuszczającym, który pomaga usunąć martwe komórki skóry. Mleko kokosowe nawilża skórę oraz dostarcza cennych kwasów tłuszczowych, które odżywiają skórę oraz pomagają pozbyć się cellulitu.

  Składniki:

  • 1/2 szklanki brązowego cukru,
  • 1/2 szklanki mleka kokosowego.

  Jak stosować domowe peeling na cellulit?

  Peeling na cellulit najlepiej stosować przed kąpielą. Po przygotowaniu kosmetyku należy nałożyć go na skórę, a następnie masować okrężnymi ruchami przez 10-15 minut. Czas można skrócić lub wydłużyć w zależności od tego jak wiele obszarów jest dotkniętych cellulitem. Na koniec wystarczy spłukać peeling ze skóry oraz przeprowadzić rutynowy zabieg pielęgnacyjny.

  Leave A Reply

  Nasz portal dostarcza informacji dotyczących ciąży, planowania ciąży, żywienia, a także znaczenia imion damskich i męskich. Chcemy pomóc Ci odkryć tajniki zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że nasze informacje należy traktować wyłączenie podglądowo, a kwestie dotyczące zdrowia konsultować zawsze ze specjalistą